Informacija prieš įsigyjant elektromobilį. Visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje vis dažniau ir dažniau aktualia diskusijų tema tampa elektromobiliai. Šios kadencijos aplinkos ministras Simonas Gentvilas turi didelių ambicijų. Jis tikisi, kad iki 2027 metų visų miestų viešasis transportas bus ekologiškas. Lygiagrečiai bus bandoma įgyvendinti idėją, kad apie 2043 daugelis vairuotojų važinės elektromobiliais. Tačiau tam privalu pasiruošti.
Prieš įsigyjant elektromobilį
Gatvėse vis daugėjant elektra varomų automobilių galima suprasti, kad jų populiarumas tik didėja. Vis daugiau vairuotojų pasidomi elektromobilių kainomis ir pagrindine informacija. Vyriausybei nusprendus skirti subsidijas už naudojamų automobilių keitimą į elektromobilį, „ledai pajudėjo“. Elektromobilių populiarumas ir registraciją mūsų šalyje išaugo kone dvigubai ir vis populiarėja. Todėl norinčių gauti informacijos prieš įsigyjant daugėja taip pat.
- Kiek elektromobilis nuvažiuoja;
- Kiek elektra varomas automobilis tarnaus laiko iki pirmojo gedimo;
- Kur įkrauti elektromobilio akumuliatorius;
- Kiek laiko kraunamos baterijos ir kiek laiko jos tarnauja;
- Kiek kainuos elektromobilio išlaikymas bei eksploatacija;
Naudinga pasidomėti:
Kaip matote, prieš apsisprendžiant, kurį automobilį įsigyti privalu susipažinti su daug informacijos, kurią skelbia kiekvienas atskiras automobilių pardavėjas. Ir kadangi kiekvienos automobilių rūšies techniniai duomenys yra skirtingi, patiems vartotojams teks ją susirasti ir pasidomėti.
Apie eksploatavimą plačiau
Pradėkime nuo to, kad elektromobiliai yra varomi elektra. Tad pagrindinė jų sudedamoji dalis yra baterijos. Atsižvelgiant į baterijų talpą, elektra varoma transporto priemonė gali nuvažiuoti skirtingą atstumą su pilnai įkrautą baterija. Kai kurie nuvažiuoja vos apie 160 kilometrų ir yra vadinami miestų elektromobiliais. Kiti modeliai gali nuvažiuoti kur kas toliau, apie 250-400 ar net 650 kilometrų su pilnai įkrauta baterija.
Šios rūšies automobiliai yra įkraunami specialių elektromobiliams sukurtų stotelių dėka. Kadangi elektromobilių įkrovimo stoteles galima įsirengti individualiuose namuose ir suderinus projektą daugiabučio namo kieme ar įmonės aikštelėje. Tad problemų su baterijų įkrovimu tikrai nekils. Tereikia susirasti elektromobilių įkrovimo stotelių pardavėjus bei montavimo meistrus ir su jais sutarti kainą bei darbų planus. Kiekvienam užsakovui nieko daugiau daryti nereikės, meistrai patys prijungs, ištestuos ir stotelę paroš Jūsų elektromobilio baterijų įkrovimui.
Baterijos tarnauja apie 8-10 metų priklausomai nuo to, kokius įkrovimo būdus renkasi automobilio savininkas. Svarbu atminti, kad itin greito krovimo režimas mažina baterijų tarnavimo laiką. Jų keitimas gali būti itin brangus ir kainuoti apie kelis tūkstančius eurų. Smagu tik tai, kad baterijoms garantija suteikia panašiam laikotarpiui, apie 7-8 metus.